Pajkić je bio narodni poslanik od 2020. godine. Bio je član Odbora za kulturu i informisanje, Odbora za spoljne poslove i zamenik člana Odbora za ustavna pitanja i zakonodavstvo.
Za 303 sata u skupštinskim klupama osam puta se obraćao parlamentu.
Pre političke karijere imao je satiričnu emisiju Kontravizija na TV Pink u kojoj je diskreditovao isključivo kritičare aktuelne Vučićeve vlasti. Emisija je bila smišljena da pokrije uticaj humorističke emisije „24 minuta sa Zoranom Kesićem“ na N1.
Pajkić se nedavno “proslavio” napadom na redakcije Nove, N1 i Danasa, koje je uporedio sa ustaškim logorom.
Ubistvo u Ulici Slavka Ćuruvije
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Red propagande, red rijalitija: REM pokušava da izbaci obavezu prikazivanja dečjeg, obrazovnog i kulturnog programa
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.