
U proteklom razdoblju od kada traje pandemija od Covida-19 umrlo je čak 1500 novinara u 77 zemlje, objavila je u svom najnovijem izvještaju nevladina organizacija za medijske slobode Press Emblem Campaign (PEC) iz Ženeve. Protekli mjesec svibanj bio je i najgori, jer je dnevno umiralo šest novinara te je registrirano više od 200 umrlih.









