
Član Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Slobodan Cvejić izjavio je da REM od prvog dana prati medije u vreme predizborne kampanje, sa izuzetkom perioda kad je ona bila obustavljena zbog vanrednog stanja.

Povodom natpisa u pojedinim medijima i širenja istih preko društvenih mreža, a u vezi sa nastavom za učenike osmih razreda na hrvatskom jeziku, u okviru koje je na Drugom programu Radio - televizije Vojvodine emitovana lekcija o istoriji hrvatskog jezika, menadžment i urednički kolegijum Radio televizije Vojvodina saopštavaju da je RTV sprovodila precizno dogovoreni plan emitovanja školske nastave na jezicima nacionalnih manjina, a na zahtev Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, te da nikako nije odgovorna za sadržaj tog programa.
Sporni snimak nastave hrvatskog jezika na daljinu za osmi razred osnovne škole, emitovala je Radio-televizija Vojvodine, vojvođanski javni servis.
Slobodna televizija, iza koje stoji Udruženje Dosta je Bilo - RESTART, a čiji je zakonski zastupnik Saša Radulović, predsednik pokreta Dosta je bilo, zajedno sa dnevnim listom Kurir, optužila je pravni tim SBB da su na sudu izjavili da TV N1 nije medij. Oni su preneli da se to dogodilo na pripremnom ročištu po tužbi Slobodne televizije protiv SBB, te da su advokati rekli da N1 "nije pružalac medijske usluge". Povodom ove tvrdnje advokati kažu da na pomenutom ročištu, što može i da se vidi u zapisniku, takva tvrdnja nije izrečena.
Profesorka srpskog jezika Ena Nedić demonstrativno je ispred Doma Narodne skupštine spalila svoju diplomu i druge dokaze akademskih postignuća. Nakratko je bila heroina dana, a onda se saznalo da je bila članica POKS-a, da je bila fiktivno zaposlena u Pozorištu mladih u Novom Sadu, a zapravo botovala, te da je posao izgubila nakon što je doživela seksualno uznemiravanje.
Udruženje novinara Srbije (UNS) poziva nadležne državne organe da hitno istraže pretnju koju je potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić navodno uputila novinaru Miroslavu Milakovu.
Earlier this month, the latest Freedom House report on the state of democracy in former communist countries concluded that Serbia, together with Montenegro and Hungary, can no longer be regarded as a democracy.
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) prekjuče je doneo odluku da se pokrene postupak protiv vlasnika televizije Pink, zbog scena ozoniranja krvi u „živom“ programu.
Ujedinjena demokratska Srbija predložila je ukidanje Radio-televizije Srbije, jer, RTS, kako ocenjuju, ni posle 20 godina nije uspeo da se transformiše u ozbiljan javni servis i ne ispunjava zakonske funkcije i programske kvalitete koje bi morao da pokazuje.
Policija će tužilaštvu proslediti svedočenje Novaka Filipovića (40) iz Pančeva, hapšenog početkom marta pod sumnjom da je švercovao 1,4 kilograma marihuane, a koji u iskazu policiji tvrdi da mu je opoziciona političarka Marinika Tepić tražila da obeća da će da "iseli iz Pančeva" kontroverznog pančevačkog novinara Miroslava Miću Milakova.
Udruženje novinara Srbije (UNS) najoštrije osuđuje hapšenje dopisnika „Večernjih novosti“ iz Crne Gore Veliše Kadića koga je sinoć policija privela dok je izveštavao sa događaja u Nikšiću.
Policajci su Kadića priveli i sipali mu biber-sprej u lice samo zato što je radio svoj novinarski posao, a pustili su ga oko ponoći uz obrazloženje da je to bio nesporazum
Aleksandar Vučić vrlo dobro zna da je u izveštaju Fridom hausa tačno sve u vezi sa stanjem u Srbiji.