Na adresu Miroslava Jovanovića stiglo je rešenje o izvršenju. Počinje da ističe vreme potrebno za isplatu kazne od 1,5 miliona, a na računu za pomoć kragujevačkom novinaru juče je bilo tačno 492 180,00 dinara.
U okviru akcije Solidarno za Miroslava Jovanovića Šumadijski centar za građanski aktivizam Res publika organizovao javnu tribinu “Slučaj Miroslava Jovanovića- sudska praksa i novinarska soldarnost”. Na tribini su o Miroslavljevom “slučaju”, ali i svim drugim slučajevima sa kojima se suočavaju novinari u Srbiji, govorili Željko Bodrožić, predsednik NUNS-a, Nedim Sejdinović, doskorašnji predsednik NDNV-a, Slobodan Radičević, član Uprave UNS-a i Ivana Stevanović, direktorka Fondacije Slavko Ćuruvija.
Sa učesnicima, koji su pokušali da daju odgovor na pitanja – da li je slučaj dugogodišnjeg urednika “Svetlosti” i “Kragujevačkih ” presedan u dosadašnjoj praksi kažnjavanja novinara mogu li profesionalna udruženja da pruže neku vrstu zaštite od drakonskih kazni i drugih pritisaka i pretnji kojima su izloženi medijski radnici; postoji li solidarnosti među novinarima i zajednički ciljevi oko kojih je moguće okupiti sva profesionalna udruženja – razgovarala je Bojana Vlajović Savić.
Šta je pseudonovinarstvo: Nadrinovinari i ostali Vučićevi(ći)
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.