Među optuženima je istaknuti novinar Nazli Ilidžak, bivši odgovorni urednik novina Ahmet Altan i njegov brat Mehmet, profesor ekonomije i pisac.
Oni su optuženi da su unapred znali da će biti pokušan puč i da su ga podržavali.
Ilidžak i braća Altan su među šest optuženih koji su u zatvoru. Desetorici drugih se sudi u odsustvu, dok se jedan brani sa slobode.
Trenutno je u toku više od 100 suđenja u vezi sa propalim pučem 15. jula 2016.
Turske vlast za puč krive propovednika Fetulaha Gulena koji se nalazi u egzilu u SAD. Gulen je porekao bilo kakvo učešće u puču.
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.