
Foto: Perica Gunjić/Cenzolovka
Oni napominju da je Zakonom o javnom informisanju i medijima u članu 46. propisana obaveza lica koje se pored delatnosti izdavača medija bavi i distribucijom medijskih sadržaja, dužno da delatnost izdavača medija obavlja preko povezanog lica.
Kako ističu, Evropska unija je pre sedam godina dala saglasnost da su te odredbe u skladu sa Evropskom regulativom.
„Iz navedenog je jasno da nema zakonskih prepreka da i drugi kablovski operatori proizvode medijske sadržaje, na način kako je to predviđeno zakonom, niti se time ugrožava sloboda medija ili medijski pluralizam, jer oni ne mogu biti ugroženi konkurencijom na tržištu“, ističu iz ministarstva.
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Dezintegracija javnosti preko TV dnevnika: Gledaoci žive u različitim simboličkim realnostima
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.