
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je izjavio da što je više medija i raznovrsnosti, kao i drugačijih stavova i pristupa, to je bolje za demokratiju u Srbiji, ali i zemlju u celini.
Generalni direktor Telekoma Srbija Predrag Ćulibrk na vanrednoj konferenciji za novinare saopštio je ponudu da ovaj državni kablovski operater u sistemu Telekoma besplatno emituju program televizije N1 "dok traju pregovori" sa United Media. Iako je u pitanju bila vanredna konferencija za medije, koja je sazvana kasno sinoć, čelnici Telekoma nisu odgovarali na pitanja novinara.
Gledaoci koji naš program više ne mogu da prate u okviru Supernove, nezadovoljni su, a neki od njih su već i raskinuli ugovore. Jedan takav slučaj zabeležila je naša ekipa u Nišu, i to samo dan pošto je N1 uklonjen iz programa Supernove.
Evropska federacija novinara (EFJ) saoštila je da se pridružuje Nezavisnom udruženju novinara (NUNS) u podršci Televiziji N1.
U danu kada predsednica vlade pozove američkog ambasadora na „svoju“ televiziju, što je totalno nezamislivo bilo gde u iole demokratskom svetu, a on iz diplomatskih razloga, sasvim razumljivo, prihvati taj poziv…
Već deset dana Telekom Srbija i United Media "ratuju" saopštenjima i u moru optužbi stigla je i ona u kojoj Telekom tvrdi da je od United Medie stigla nezakonita ponuda. Da li Telekom koji insistira na zakonu sam zaobilazi zakon?
Premijerka Srbije Ana Brnabić optužila je televiziju N1 za plasiranje lažne vesti da je neko zabranio emitovanje N1 zbog slobode medija i zbog cenzure. Odgovarajući na pitanja N1 na promociji modernizacije sistema paušalnog oporezivanja, Brnabić je ponovila da je inicijativa #DaSeVidiN1 politička kampanja, a N1 je optužila da je poslovni spor pretvorila u pitanje slobode medije i javnog interesa.
Šef delegacije Evropske unije (EU) u Beogradu Sem Fabrici rekao je da Evropska unija veruje u pluralitet glasova i da televizija N1 predstavlja važan glas u informisanju građana Srbije.
Više od 200.000 domaćinstava, korisnika kablovskog operatera "Supernova" odnedavno ne mogu da gledaju N1, Sportklub, Nova sport i druge kanale u vlasništvu Junajted grupe. Ko je kriv za to? Da li je reč o tržišnoj odluci, politici ili nečem trećem? Kada će (i da li će uopšte?!) korisnici u Srbiji moći da biraju pakete kanala koje žele da gledaju?