Prema informacijama pružalaca medijskih usluga, predstavnici političkih stranaka i organizacija i dalje imaju selektivni pristup medijima, što održava podelu na medije koji podržavaju vlast i one koje podržavaju opoziciju“, naveli su iz tog nadzornog tela nakon drugog kruga razgovora sa predstavnicima medija.
Oni su apelovali na političare i stranke, vlasti i opozicije, da prihvate učešće u televizijskim i tako „omoguće građanima što bolju informisanost o programima, ciljevima i političkim aktivnostima“.
„Pojavljivanje učesnika političkog života i izbornog procesa u svim medijima ne samo da doprinosi uravnoteženim, pluralističkim programskim sadržajima pružalaca medijskih usluga, već je u interesu samih stranaka i kandidata, a pre svega u interesu javnosti“, piše u saopštenju.
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Izveštavanje o Srebrenici jula '95: Nevladini mediji nisu znali da li da veruju, režimski slavili zločince
Deset istraživačkih priča koje svaki građanin Srbije treba da pročita
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.