Na tribini „Koliko dnevne novine poštuju Kodeks novinara Srbije“ je rečeno da je list „Alo“, od 1. jula do kraja decembra 2024. imao 1.605 prekršaja, „Informer“ 1.314 a „Srpski telegraf“ 1.167.
Najviše su kršene odredbe koje se odnose na istinitost izveštavanja i pravo na privatnost, posebno u rublikama koje se bave političkom scenom i „crnim hronikama“.
Savet za štampu već deset godina prati poštovanje Kodeksa novinara Srbije u dnevnim novinama s nacionalnom pokrivenošću, u u šest meseci 2024. su beleženi prekršaji u listovima Alo, Blic, Danas, Večernje novosti, Infomer, Kurir, Nova, Politika i Srpski telegraf.
Ubistvo u Ulici Slavka Ćuruvije
Novinarki KRIK-a otet telefon kojim je slikala Vučićevog sina u društvu huligana, policija se povukla
Novi rijaliti na Pinku pred presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije: Ponižavanje žrtve i relativizacija tragedije novinara koga je ubila država
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.