„U vreme kada je čak 28 agenata državne bezbednsoti kontrolisalo svaki njegov korak i svaku njegovu komunikaciju, pa ko osim države može da ubije čoveka koga država na ovaj način prati i nadzire“, upitala je Smajlović, na otvaranju konferencije „Kraj nekažnjivosti za zločine nad novinarima“.
I ko osim šefa države može da naredi službi da ubije uglednog novinara, dodala je ona.
Smajlović je izrazila nadu da sa ovom presudom dolazi kraj eri nekažnjivosti zločina nad novinarima u Srbiji, mada, kako je dodala, „nismo sasvim mirni, ima još nerasvetljenih zločina i ima još odgovornih čija imena nisu izašla na videlo“.
Nećemo zaboraviti Slavka Ćurujuviju ni žrtvu koju je podneo za slobodu štampe u Srbiji, rekla je Ljiljana Smajlović.
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Red propagande, red rijalitija: REM pokušava da izbaci obavezu prikazivanja dečjeg, obrazovnog i kulturnog programa
Žene koje su progovorile o seksualnom zlostavljanju: Kakve posledice ostavljaju senzacionalističko izveštavanje i javni sudski postupak?
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.