RTV Santos je u 51 odsto vlasništvu Televizije sporta i zdravlja SOS Kanal Plus iz Beograda, čiji je vlasnik Radoica Milosavljević.
U predlogu raspodele je navedeno da se Novosadskoj televiziji dodeljuje 930.000 dinara, portalu Vojvođanski iz Subotice 810.000, listu „Zrenjanin“ 560.000, portalima ZR Klik 400.000 dinara, dok bi Radio Klik 105 dobio 250.000 dinara, koliko i list Večernje novosti.
Komisija je predložila da se po 100.000 dinara dodeli i sajtu „Romanenemivata“ iz Beograda, portalu „Web solution medija“ iz Zrenjanina i „Media sport plus“ Zrenjanin.
Članovi komisije su Zdenka Kožik iz Sare Pazove, kao nezavisni medijski stručnjak, Aleksandra Pataji iz Sombora na predlog Udruženja medija i medijskih radnika i Martina Velez iz Srbobrana na predlog Udruženja radio stanica RAB Srbija.
U februaru je bio raspisan prvi ovogodišnji konkurs za 20 miliona dinara, a najviše je i na tom konkursu dobila RTV Santos kojoj je za tri projekta dodeljeno ukupno 10,4 miliona dinara.
Grozev: Vrednost FSB izveštaja o zvučnom oružju je nula, duboko je uvredljiv za svakog ko kritički razmišlja
Kako u najezdi laži i gubitka poverenja u medije osnažiti informisanje u interesu građana i svest o značaju pouzdane vesti
Tabloidi brišu tekstove u kojima blate studente zato što moraju da dokažu da su tačni da im ne ugase portale
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.