
Tokom vanrednog stanja napadi na medije bili su učestaliji, jedna novinarka je uhapšena, televizija N1 je optuživana da napada lekare, a tabloidni mediji su širili paniku. Jedan od onih koji su bili etiketirani i to u parlamentu bio je i programski direktor Nezavisnog društva novinara Dinko Gruhonjić koga su poslanici vlasti nazvali "izdajničkom bitangom". Gruhonjić za N1 kaže da ne želi da se brani od takvih optužbi i ističe da će profesionalni mediji biti ugušeni kao mačići ukoliko nastave da rade kao do sada - rascepkano.










