
Redovni profesor Filozofskog fakulteta Slobodan Cvejić izabran je za člana Saveta REM-a u februaru ove godine, kao kandidat Odbora za kulturu i javno informisanje Skupštine AP Vojvodine.
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) prekjuče je doneo odluku da se pokrene postupak protiv vlasnika televizije Pink, zbog scena ozoniranja krvi u „živom“ programu.

Koronu je sve vreme pratila propagandna mašinerija aktuelne vlasti, izjavila je FoNetu novinarka Gordana Suša, i ocenila da su građani, posle izvesnog vremena i nesnalaženja, mogli da shvate da je jedini lek izolacija i dobro pranje ruku, ali je sa njim paralelno išlo i „ispiranje mozgova“, pa izveštavanje nije ostavilo „baš najbolji utisak“.
Dvadesetčetvoročasovni život pred televizijskim kamerama prepun drame, nasilja, govora mržnje i eksplicitnih neprimerenih scena – uskoro bi mogao da se ograniči.
Tesnom većinom od četiri prema pet glasova, REM je odbio da odlučuje o predlogu kojim bi se ograničio rijaliti program, saopštilo je danas Udruženje za zaštitu ustavnosti i zakonitosti (UZUZ).

Poslanik Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović komentarišući prijavu Fondacije Slavko Ćuruvija koju je podnela Regulatornom telu za elektronske medije (REM) zbog toga što emisiju na Televiziji Kopernikus koristi za „obračun sa političkim neistomišljenicima" za Udruženje novinara Srbije (UNS) kaže da će u tome biti „još žešći“.

Slavko Ćuruvija fondacija podnela je danas prijavu Regulatornom telu za elektronske medije (REM) protiv Televizije Kopernikus TV K::CN zbog emitovanja emisije funkcionera SNS i narodnog poslanika te stranke, Vladimira Đukanovića. Đukanović u svojim emisijama tokom vanrednog stanja pozivao građane na kršenje zakona Republike Srbije

Olivera Zekić, članica Saveta Regulatornog tela za elektronske medije, kaže za Insajder da stručne službe REM-a razmatraju prijavu Nezavisnog udruženja novinara Srbije podnetu protiv Televizije Pink koja je emitovala priloge u kojima vlasnik Željko Mitrović promoviše nadrilekarstvo. Kako dodaje, konačna odluka bi mogla biti doneta tek nakon vanrednog stanja.

Iako je stručna javnost osudila „samolečenje“ i prevenciju zaraze korona virusom koju promoviše Željko Mitrović, i pozvala nadležne da reaguju zbog krivičnog dela nadrilekarstva, vlasnik Pinka za to ne haje niti planira da odustane od ozoniranja krvi koju popularizuje kako na društvenim mrežama, tako i u informativnim emisijama svoje televizije.
Nezavisno udruženje novinara Srbije podneće prijavu protiv Televizije Pink zbog grubog nepoštovanja odredbi Zakona o elektronskim medijima i Pravilnika o zaštiti ljudskih prava u oblasti pružanja medijskih usluga.
Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) objavio je na Tviter nalogu da je Regulatorno telo za elektronske medije (REM), bez obrazloženja, donelo odluku da nema osnova za pokretanje postupka protiv televizije Pink zbog reportaže iz Klinike za infektivne i tropske bolesti
Beogradski advokat Miloš Kapor najavio je za Danas da će Regulatornom telu za elektronske medije (REM) podneti krivične prijave protiv odgovornih u toj instituciji, zbog toga što ne reaguje na emitovanje rijaliti programa Parova i Zadruge na televizijama Hepi i Pink.

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) doneo je odluku da se pružaocima medijskih usluga (PMU) od marta do maja ove godine odloži plaćanje mesečnih naknada, zbog vanrednog stanja izazvanog virusom korona, uz uslov da podnesu zahtev, saznaje Udruženje novinara Srbije. Usvojen je i drugi Izveštaj o nadzoru PMU tokom izborne kampanje.
Preporuke o ponašanju emitera koje je REM doneo moraju se poštovati, kaže članica tog tela Olivera Zekić, komentarišući emisije uživo u kojima se pojavljuje veliki broj ljudi.

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) u skladu sa odlukom o proglašenju vanrednog stanja zbog opasnosti širenja zarazne bolesti COVID-19, upozorio je sve pružaoce medijskih usluga da su dužni da hitno prenesu saopštenja organa javne vlasti koja se odnose na ugroženost života, zdravlja, bezbednosti ili imovine.