
Posledice odluke REM da ukine obavezu emitovanja programa nacionalnih televizija. Emiteri nisu obelodanili da li će naplaćivati vlasnicima "kabla"
Članica Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) Olivera Zekić izjavila je da je moguće ukinuti rijaliti programe, ali da to nije nigde urađeno osim u Severnoj Koreji u kojoj su razne druge forme zabranjene.

„Regulatorno telo za elektronske medije (REM) pozvalo me je da u petak dođem na sastanak jer nisam platila naknadu za 2018. godinu. Upravni spor koji vodim protiv odluke REM-a da moram da pređem sa lokalne na regionalnu frekvenciju i dalje nije okončan i dok se to ne završi neću plaćati naknadu“, rekla je za UNS vlasnica Kanala 9 iz Novog Sada Maja Pavlović.
Nekoliko članova pokreta Dveri krenulo je od televizije Pink, do zgrade Regulatornog tela za elektronske medije i Informera, odakle su se pridružili protestu "Jedan od pet miliona". Ispred REM-a došlo je do verbalnog sukoba između lidera Dveri i članice tog tela Olivere Zekić.
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) doneo je rešenje da se promenom vlasničke strukture Prve televizije d.o.o. i Radio-difuznog preduzeća B92 a.d. iz Beograda ne narušava medijski pluralizam, saopštilo je Udruženje novinara Srbije (UNS).
Ako nema mogućnost direktno da kazni televizije, REM ima pravo da podnese prekršajnu prijavu i to je uradio 1.020 puta, prema podacima NUNS-a. Sudovi su doneli 491 presudu, od čega je 310 obustava postupka zbog zastarelosti. Ovo sasvim sigurno ukazuje da emiteri nemaju čega da se plaše.
Vijeće za elektroničke medije (VEM) u ponedjeljak je zbog govora mržnje privremeno, na jedan dan ili četiri sata, oduzelo koncesije televizijama koje su prenijele emisiju Bujica od 5. studenoga ove godine u kojoj su izrečene neprihvatljive tvrdnje o migrantima.
E, pa Dražo, nema šta drugo, nego bravo! Da Informeru želim zlo, poželela bih im da im ti budeš glavni urednik. Da nemaju tiraž, a da misle da su pametni, šarmantni i duhoviti.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) i Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) oštro osuđujuje neprimerene napade Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) na novinarku Gordanu Sušu i Dragoljuba Petrovića, glavnog urednika lista „Danas“.
Činjenica je da građani Srbije neke sportske događaje od nacionalnog značaja ne mogu da prate na televizijama sa nacionalnom frekvencijom. Povodom toga, generalni direktor RTS-a Dragan Bujošević uputio je pismo Regulatornom telu za elektronske medije (REM).

Savet Regulatornog tela za elektronske medije reagovao je povodom poslednjih istupa Gordane Suše i dela medija, u kojima se tvrdi da je ovo telo moralo da reaguje povodom telefonskog uključenja Ratka Mladića u program Hepi TV, „zamolivši“ sve učesnike u javnom dijalogu, „a pogotovo svoje bivše članove, da prestanu da se paušalno i olako bave stvarima koje, očigledno, nedovoljno poznaju“.

Trendu falsifikovanja istorije koji je u poslednje vreme primetan u pokušajima da se petooktobarski protest proglasi rušilačkim ili u tome da se čak i osuđeni ratni zločinci promovišu u javnom životu Srbije pridružilo se i Regulatorno telo za elektronske medije, koje ne samo da ne vidi ništa sporno u uključenju Ratka Mladića u jutarnji program TV Hepi, već optužuje „učesnike u javnom dijalogu i svoje bivše članove“ da se paušalno i olako bave stvarima koje očigledno nedovoljno poznaju.