
Voditelj Ivan Ivanović izjavio je da će poslednja emisija "Veče sa Ivanom Ivanovićem" biti emitovana 28. decembra i da posle tog neće raditi tu emisiju jer "ne želi da predstavlja dekor za lažnu slobodu".
Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) doneo je rešenje da se promenom vlasničke strukture Prve televizije d.o.o. i Radio-difuznog preduzeća B92 a.d. iz Beograda ne narušava medijski pluralizam, saopštilo je Udruženje novinara Srbije (UNS).
Dvojica autora i voditelja televizija Prva i O2 oglasili su se posle prodaje tih televizija, Ivanović montiranim snimkom u kom predsednik Vučić svira na klaviru i izgovara "moja Prva", a Kesić izjavom u listu Danas, gde je govoreći o budućnosti svoje emisije rekao da je "novi vlasnik dobio blago, koje sme samo da gleda, ne i da pipa"

Pošto je Antena grupa potvrdila da je dve televizije s nacionalnom frekvencijom, TV Prva i O2, prodala Srđanu Milovanoviću, bivšem vlasniku kablovskog operatera ''Kopernikus tehnolodži'', ne prestaju reakcije. Uvereni da je posao sumnjiv, u NUNS-u i pojedinim nevladinim organizacijama traže brzu istragu.

Prodaja dve televizije sa nacionalnom frekvencijom Prve TV i O2 doskorašnjem vlasniku "Kopernikus Tehnolodži", koji je tu kablovsku mrežu prethodno prodao državnoj telekomunikacionoj kompaniji Telekom Srbija, zabrinjavajuća je zbog jačanja uticaja vladajuće SNS i ne pokazuje volju vlade da poštuje slobodu medija, ocenili su u organizaciji Fridom Haus za Glas Amerike.
Naravno da Telekom nije uticao na moju odluku da kupim TV Prva i O2. Mi smo privatna kompanija – kaže za Danas Srđan Milovanović, novi vlasnik dve televizije sa nacionalnom frekvencijom. On tvrdi da se uređivačka politika Prve i O2 neće menjati, niti da će biti otpuštanja.
Mesec dana nakon što je državnom Telekomu prodala svoj udeo u kablovskom operateru „Kopernikus Technology“, kompanija „Kopernikus Corporation Cyprus“, osnovana jula ove godine na Kipru u vlasništvu niškog biznismena Srđana Milovanovića, odlučila je da kupi dve nacionalne televizije - TV Prva i O2. Vrednost ugovora je, kako je saopšteno, 180 miliona evra. Dok Milovanović za Raskrikavanje tvrdi da ove dve transakcije nisu povezane, medijski stručnjaci su uvereni da se radi o trošenju para građana u stranačke svrhe.
Televizije Prva i O2 imaju novog vlasnika - Srđana Milovanovića, bivšeg vlasnika kablovskog operatera Kopernikusa koji je nedavno svoju kompaniju prodao Telekomu Srbija za skoro 200 miliona evra. Otvara se pitanje - da li je to isti novac i da li se država krije iza Milovanovića dok se zapravo vraća u vlasništvo medija, što zakonom nije dozvoljeno.

Kompanija Antena grupa, u čijem vlasništvu se nalaze Prva televizija, O2 TV, Prva TV Crna Gora, Play Radio, šest kablovskih kanala i portali prva.rs, o2tv.rs i b92.net, postigla je dogovor sa Srđanom Milovanovićem o preuzimanju 100 odsto osnivačkih prava Antena grupe u Srbiji i Crnoj Gori, a vrednost akvizicije iznosi 180 miliona evra.
Komitet pravnika za ljudska prava (YUCOM) saopštio je da se ograđuju od poruke koju je TV Prva emitovala u prilogu, u kom je izjavu dala i advokatica YUCOM-a Katarina Golubović, i ocenili da podaci izneti u prilogu “nisu istiniti” i da ne odgovaraju izjavama koje su dali predstavnici nevladinih organizacija.

Udruženje novinara Srbije (UNS) smatra organizovanje štrajka zaposlenih u fabrici “Milan Blagojević - Namenska” a.d. Lučani protiv Tatjane Vojtehovski sa TV Prva neprimerenim pritiskom na uređivačku politiku i nezavisnost novinara. Podsetimo, u saopštenju sindikalnog rukovodstva ove fabrike navodi se da će zaposleni danas obustavi rad na jedan sat zbog "negativne medijske propagande koja se vrši preko produkcijske kuće Tatjane Vojtehovski, a koja preti da ozbiljno naruši ugled preduzeća“.
Slobodan Nešovanović, vođa smene u fabrici "Milan Blagojević - Namenska" a.d. koji je prošle nedelje na društvenim mrežama tražio "hapšenje" novinarke Tajtane Vojtehovske, zbog stavova iznetih u njenoj emisiji na TV Prva, izjavio je danas da je to napisao u afektu i izvinio se zbog toga.

Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) i Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) oštro osuđuju pritiske kojima su izloženi Tatjana Vojtehovski i TV Prva: nezadovljna emisijom “Život priča” o nesrećama u preduzeću “Milan Blagojević-Namenska” a.d. Lučani, sindikalna organizacija ove fabrike je u znak protesta najavila jednočasovni prekid rada 16.10.2018.godine. Pored toga, Slobodan Nešovanović, vođa smene u ovoj fabrici, jedan od sindikalnih rukovodilaca i vodećih lokalnih aktivista SNS-a, preko društvenih mreža zahteva hapšenje Vojtehovske.
U našu redakciju stigao je mejl iz PR službe Fabrike “Milan Blagojević” iz Lučana u kome se navodi da je Sindikalna organizacija u fabrici odlučila da organizuje jednočasovnu obustavu rada zbog TV emisije autorke Tanje Vojtehovski.